Wyjazd na Łotwę w ramach projektu Erasmus +

W dniach 05.04.2016 - 11.04.2016 nasze uczennice Kamila Bańka i Julia Jarosz wraz z nauczycielkami p. Anną Skrzypek, p. Ewą Madras i p. Elżbietą Ryś wyjadą na Łotwę w celu realizacji projektu „European Possibilities”, program Erasmus+. Tym razem gościć nas będzie łotewska szkoła Valmieras 2. Vidusskola w Valmierze.

Podczas wizyty pracować będziemy nad perspektywami jakie daje nam uczestnictwo w UE w odniesieniu do dalszej edukacji i rynku pracy. Uczniowie poznają łotewski system edukacji, zwiedzą lokalne szkoły.

W planie, oprócz pracy nad projektem, przewidziano zwiedzanie SCANIA centrum, niekonwencjonalnych farm oraz Rygi.

Uczniowie posługiwać się będą językiem angielskim i mieszkać w domach rówieśników. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniała okazja do poznania kultury i mieszkańców Łotwy.