Dzień Ziemi

20 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum oraz szkół podstawowych z Łychowa, Rzeczycy Ziemiańskie i Rzeczycy Księżej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej wraz z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Młodzież wzięła udział w różnorodnych warsztatach i zajęciach praktycznych przygotowanych praz wolontariuszy UMCS. Uczestnicy  wycieczki m.in. poznali tańce różnych krajów, wysłuchali interesujących wykładów o wodzie i o drzewach, sprawdzili swoja wiedzę, rozwiązując przygotowane zagadki.

Wycieczkę zakończyła wizyta w schronisku, do którego uczniowie zawieźli zebraną w szkołach karmę. W schronisku młodzież obejrzała ciekawą prezentację, zwiedziła obiekty oraz poznała interesujące fakty dotyczące zwierząt.

Organizatorem wycieczki był pan Henryk Flis.