Wizyta w Sejmie

8 maja młodzież z Gminy Trzydnik Duży wzięła udział w niecodziennej lekcji demokracji. Uczniowie gimnazjum w Trzydniku Dużym oraz szkoły podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, Rzeczycy Ziemiańskiej i Rzeczycy Księżej, na zaproszenia pana posła Jarosława Stawiarskiego, odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczniowie poznali historię i zasady funkcjonowania polskiego parlamentaryzmu oraz obejrzeli  makietę całego kompleksu budynków sejmowych. Ponadto pan poseł Jarosław Stawiarski przybliżył młodzieży realia pracy parlamentarzysty i opowiedział o prawach i obowiązkach posłów. Następnie  uczniowie zasiedli w galerii Sali Posiedzeń Sejmu, z której przysłuchiwali się obradom i wystąpieniom posłów. Wizyta na Wiejskiej zakończyła się wspólnym obiadem w sejmowej restauracji.

Po emocjach związanych ze zwiedzaniem miejsca tak ważnego dla polskiego parlamentaryzmu, a znanego dotychczas tylko z telewizji,  przyszedł czas na chwilę odprężenia w warszawskim ZOO.

Serdecznie dziękujemy panu posłowi Jarosławowi Stawiarskiemu za zaproszenie, poświęcony czas i życzliwość, a pracownikom jego biura poselskiego w Kraśniku za zorganizowanie wyjazdu.

Dziękujemy panu Henrykowi Flisowi - kierownikowi wycieczki, opiekunom - paniom: Agacie Flis, Dorocie Laskowskiej, Agnieszce Nowosad i Katarzynie Surdackiej oraz Emilii Olszówce z klasy IIA - organizatorce pobytu w ZOO.